Inovatyvių Europos gamintojų profesionalus atstovavimas Baltijos šalyse

TINKLO ĮTAMPOS SVYRAVIMAI: KAIP JŲ IŠVENGTI?

Elektros energijos gamintojų tiekiama įtampa yra 230 voltų, tačiau klaidos paskirstymo tinkle, atmosferiniai išlydžiai, nuolatinis apkrovos kitimas ir vartotojų sukelti trukdžiai neleidžia skirstomųjų tinklų operatoriui garantuoti įtampos stabilumo, dėl to įtampos svyravimai labai dažnai viršija leistinas ± 10 proc. ribas ir gali pasiekti net ± 30 procentų.

Tinklo įtampos svyravimai yra itin klastingi trukdžiai – jie gali būti aptikti tik su specialia įranga. Esant tokiems trikdžiams atrodo, kad įrenginio veikimas nepakito, tačiau elektros įrangai padaroma didelė žala. Pavyzdžiui, šviesos lemputė, maitinama 10 proc. didesne įtampa, skleidžia tą patį šviesos srautą, kaip ir esant įprastai tinklo įtampai, bet jos naudojimo laikas sutrumpėja dvigubai. O maitinant 10 proc. mažesne įtampa – prarandama 30 proc. šviesos srauto. Tačiau jeigu svyravimai veikia daug sudėtingesnę įrangą, tuomet gedimai, klaidos, sugadintos medžiagos ir nuostoliai tampa neišvengiami.

Labai dažnai įmonės susiduria su tinklo įtampos svyravimų sukeltais gedimais, kurių galėtų lengvai išvengti investuodamos į įtampos stabilizavimo sistemą. IREM tinklo įtampos stabilizatoriuose „Ministab“ ir „Sterostab“ įdiegti autotransformatoriai leidžia stabilizuoti tinklo įtampą bei užtikrina kokybišką elektros įrangos veikimą. Toks laiko patikrintas sprendimas yra gera investicija, pailginanti įrenginių naudojimo laiką, didinanti jų našumą ir taupanti įmonės lėšas.

Galios diapazonas - nuo 1 iki 4750 kVA su ±30% tinklo įtampos svyravimų kompensavimu;

Tikslumas - nuo 0,5 iki ±1,5 proc.

Atstatymo greitis - nuo 11 iki 50ms/V;

Atsparumas perkrovoms - iki 10 kartų nominalios srovės 10 milisekundėms, 5 kartus – 6 sekundėms, 2 kartus vienai minutei;

Efektyvumas - nuo 96 iki 98 proc. ir daugiau;

Tarnavimo laikas - daugiau kaip 500 000 valandų.

Jei turite įtarimų, kad Jūsų įrangą veikia tinklo svyravimai, mes galime patikrinti elektros tinklo kokybę, identifikuoti problemas ir pasiūlyti tinkamiausią sprendimą.